3 Haziran 2008 Salı

fotoğrafın dili


“Aşk bize göre değil” dedi adam , kumral saçlarından bir tutamı düzeltirken gözlerinin önüne dökülen. Bakışlarını kızdan alamayarak hem de , aşk dolu bakışlarını . Sonra ağır ağır yürürken yanında adımlarına yetişmeye çalışan kıza dönüp “ Biz bu dünyaya adadık kendimizi , evde bekleyenimiz olursa nasıl gideriz peşinden ideallerimizin , gerçi sen anlamazsın zaten anlatsam da boş ver bunları hadi git eve” dedi ve durdu. Kaçak bir veda öpücüğünü yanaklarından esirgemeyerek kızın yanından uzaklaştı.

Islaktı kızın yanakları. Ayrılığı nasıl taşıyacaktı. Aynı sokağın çocuğu değiller miydi hep karşılaşacaklardı ve hep ıslanacaktı o yanaklar. Kız eve gittiğinde babasını annesine talimatlar verirken buldu.Evleri mütahide verilmişti , taşınacaklardı bu evden . Daha üç gün geçmemişti ki üstünden , bir kamyona doldurup neleri varsa gittiler.

O sabah adımını sokağa atınca pencerede perdelerin olmadığını gördü Adam. Açık kapıdan girdi karşıki eve ve öylesine dolaştı boş odaları.Oracıkta koca bir boşluk da onun yüreğinin odalarına çöktü. “En azından görürdüm be” dedi. Hüzünlendi .Bir sigara yakıp çıktı evden . Bir başka gün evi yıkan kepçeyi gördü.Sanki uzanıp ciğerini söküyordu o kepçe acıdı biryerleri ve hızla uzaklaştı oradan .


Akşamüstü kendi evine doğru yürürken yıkıntıya yaklaşıp “ne çok sevmişim ben seni” dedi , yıkıntıdaki tuğla kırıntıları ona cevap vermedi.


Sokaksa onu hiç dinlemedi.


Zaten iki çocuk vardı koca sokakta, birkaç parça da çamaşır ipte asılı

ve sessizlik

4 yorum:

cinar dedi ki...

Sokak acıyı anımsatmış çoğumuza. Aşk acısı da bunlardan biri. Senin kaleminden yine bal gibi akıp gitmiş konu aşk acısı olsa da. Yüreğine, ellerine sağlık Sessiz Balık'çım.
Sevgilerimle.

emre dedi ki...

Offff be ne diyim özlem çok güzel yazmışsın be, pişmalık pişmanlık pişmanlık:(

Yıldız Yağmurları dedi ki...

Buram buram hüzün ve pişmanlığın geri dönüşü olmayan kapalı yolların sarıp sarmalanmış bir öykü, eline sağlık sessiz balık...

[ fiкяiмiи iиcє güℓü ] dedi ki...

Son pişmanlık fayda etmez erkek kişisi. Öyle bakarsın aval aval, boş sokağa, asılı çamaşırlara.:)

Ellerine sağlık.