23 Ocak 2009 Cuma

dün resmi çekildi miniğin ; gerçi boş bi kesecik ama resim işte .
doktorumla ilk tanışmamızdı pek bişey anlamadım hızlı geçti oysa ben daha çok konuşup soracaktım sanki?
bana folikasit,demir hapı,progestan ve bulantı için bi hap verdi.kasık ağrımdan dolayı duvarı güçlendirmek için progestan sanırım . bu kadar ilaç içmeye karşıyım ben ,kendi kendime doğal yollarla besinlerimi alamaz mıyım ?daha 1 hafta bile olmadı gerçi öğreneli ama programa başladım kendi çapımda. sabahları süt ve ceviz .öğleyin az çorba ve sebze . akşam salata meyve şeklinde bişeyler yedim.
bilenler bilmeyenlere anlatsın derler ; annelerden yardım istiyorum

21 Ocak 2009 Çarşamba

hiçbişey hissetmiyorum ; çok erken mi acaba bişey hissetmek için ? yani ben henüz sadece kan tahlili ile sonucu öğrendim ve ultrasona daha girmedim bu yüzden şüpheleniyorum hissetmeyince tahlil yanılmışmıdır? cuma gitcem doktora ... resmini çekcek fasulyenin heralde , bana kalsa 9 ay hiç gitmem doktora ama galiba gerekli ? midir ?

20 Ocak 2009 Salı

bugün o'nunla 3.günümüz ... babası "bebeğim senin annen çok tatlı birisi" dedi dün akşam bize ; o da mutlu yaniii :))) haberi ilk aldığında hissizdi ama artık tepki vermeye başladı. çok komik bi de kimseye söylemiyo . ben de pek az kişiye söyledim ; işyerinde kimse bilmiyor oysa sağ kasığımda ara ara cız cız batmalar var ve elimi orda tutma ihtiyacı duyuyorum bu anlarda sanırım açycı bayan kavradı durumu rahatsızmısın dedi :) değilim... hiç rahatsız değilim. anne olmaya hazırlanmak rahatsızlık verir mi hiç

19 Ocak 2009 Pazartesi

sessiz balık

günlerden 17 ocak 2009 ; daha bir kaç gün önce "hala" olacağımı öğrendiğimde başka yarım kalmış bir cümle gibiydi herşey . ama o gün , 17 ocak günü cümle tamamlandı ; bana bu haberi veren erkek kardeşim "dayı" olacağını öğrendi...
karışık mı oldu,
açayım biraz :
bebek bekliyoruz
hem ben
hem de erkek kardeşimin hanımı
birkaç gün arayla öğrendik
hepsi bu işte

ne hissediyorum ???

geçen mayıs ayında bir dizi ilaç kullanmış ve bebeği bekler olmuştum ancak teşrif etmediği için de sanırım bana biraz daha izin verdi annem yeni işine alışsın ; düzenini kursun sıra bana öyle gelsin dedi diye düşünmüştüm.eşimle yeniden doktora gideceğimizi ; onun da artık muayene olması gerektiğini konuşmuş ve bu doktora gidiş meselesini de en erken yine mayısta yaparız diye düşünmüştük.kısacası beklemiyordum bu haberi; acaip sürpriz oldu .

şu anda sadece bir kan tahlili sonucundan iabret olan bu minik için içimde çok şey biriktirdim
fakat dökülmesi zaman alabilir
dile geldikçe buradayım diye umuyorum

sevgiler...