28 Mayıs 2009 Perşembe

sarı mı?

Dün akşam yemeğini biraz fazla kaçırmışım çünkü karpuz vardı doyasıya yedim Sonra uzandım ki göbekteki başlasın kıpranmaya.Biz de babasıyla koyduk elimizi göbeğimin üstüne keyif yapıyoruz üçümüz.buraya kadar iyi.sonra babası onunla konuşmaya başladı.sana at aldım araba aldım geyikleri yaptı biraz. Yatağını ne renk alalım diye sordu bi de.saymaya başladı kahverengi beyaz mavi sarı . hop. Sarıda bir tekme.
Yarın gidip sarı bir yatak alcaz ona :)

25 Mayıs 2009 Pazartesi

birkaç gündür bloga bebeğe ait olmayan ne yazabilirim diye düşünüyorum.hep ondan bahseder oldum ya:) sevgili kardeşim sevinç eski yazılarımı özlediğini söylemiş ,eski yazılarda okul günleri arkadaşlıklarından bahsederdin demiş.doğrusu geriye dönüp bakmaz oldum ,hatıralarımın üstünü bir perde örttü sanki.özlemiyorum artık eskiyi. evliliğimin ilk dönemlerinde çok bunalıp eskiyi düşündüğüm özlediğim çok oldu. ama zamanla öyle alıştım ki bu yeni duruma; evli olmaya ve kocama geriye dönüp pek baktığım yok.alıştım dediysem herşey sütliman herşey mükemmel demek değil bu ama pürüzlerin de olabileceğini ;onların aşılabileceğini anladım ya da onlarla birlikte yaşanacağını.geçen gün kızkardeşimin bana yolladığı bir kartı buldum ; yollayıp elime ulaştığında da çok ağlatmıştı beni yeniden elime geçtiğinde de ağlattı. hani bir şiir var ya yastıkta bıraktığın çukur diye..o şiire ithafen demiş ki bana kartında " eski çukurun burada dursa da yeni çukurun oraya oluşacak ve eminim oraya daha çok yakışacak " bilmem artık öylemi değilmi.

kızkardeşim hayatımın çok özel bir yerini kaplar.ama şu günlerde kıpırdayan bebişim ve bana hissettirdiklerine şahit olamayışına çok üzülüyorum , öyle bir an geliyor teyzesi de burda olsaydı diyorum. umarım şartlar uygun olur da doğumumda yanımda olur. şaka gibi ama eşimden çok onu yanımda istiyorum.beni sakinleştirecek beni anlayacak ve bana yol gösterecek kişinin o olduğuna inanıyorum.

annem bir dönemki suskunluğunu bozdu , bebişe almadığını bırakmamış beni de soruyor sık sık. zaten biz gidip duruyoruz yanına eşyaları ordan alıyoruz çünkü böyle olunca da o gelmiyor diye sitem etmeme gerek kalmadı.hem doğumu onun yanında yapmama da karar vermiş kendince bana öyle dedi.

yavru kuş bugün ölçüldü biçildi 718 gr. çıktı ;diğer ölçüleri ile birlikte hepsine dr tamam dedi uygunmuş haftasına ... ben de yaklaşık 3kg aldım sanırım hadi bilemedin 4 olsun emin olamıyorum değişiyor kilom çünkü. ve 24.haftadayız.iyi gibi.böyle gitmeliyiz işallah. 28 hafta civarı şeker yüklemesi yapılacakmış ,başka da bişey bilmiyorum artık.kendi doktorum doğum iznine ayrıldı ; çok izin kullanmıycakmış işler yolunda giderse bir ay gibi bir süre sonra gelecek.
bu arada bir aksilik olmamasını diliyorum.

18 Mayıs 2009 Pazartesi

şimdi bir deniz kıyısında olmak vardı

havalar aniden ısındı ; ondokuz mayıs tatili ile haftasonunu birleştirip bir deniz kıyısına atma isteği duyduk ise de kendimizi mümkün olAmadı. zaten cumartesi günü toplantı vardı haftasonumuz bile bize yar olmadı . ama neyse ki cumartesi toplantı çıkışında güzel bir alışveriş yaptık bebek için . Annem sağolsun bisürü kıyafet almış bebişe hastane çıkışları tulumlar bodyler. yelekler örmüş . ağız bezleri bile var 4-5 tane. biz de ana kucağı battaniye bir emzik ve bir biberon alarak olaya dahil olduk . gerçi yatak kaldı en önemlisi ama onunla ilgili de gezdik gezdik gördük ve hep yaptıracağız diye düşündüğümüzden almaktan vazgeçtik .
kalan vaktimizde de parklarda oturduk bol bol ve benim bahar alerjimi üstüne üstüne giderek azdırdık. kocaman kocaman hapşırıyorum , üstüste defalarca .babası sesleniyor oğluna " korkma yavrum bişey yok deprem felan olmadı " diye , o derece gürültülüyüm anlaşılan hapşırırken.
bir de dişim ağrıdı çok kötüydü ve çürümüş farkında değilim ,ihtimal vermezdim çünkü çürüyeceğine iyi baktığımı zannederdim çünkü. gerçi sebebi yine ben değilim diye düşünmekteyim bu çürüğün. yıllar önce bir trafik kazasında ön dişim kırılmıştı. yerine bir adet protez diş takıldı ama takarken bir yanındaki dişin yarısını da götürdüler ki şimdi çürüyen dişim o. hamile olmadan önce iyi bir diş bakımı yaptırmam gerekirdi tabii , fakat çok da ihtimal vermiyordum bu dönemde hamile kalacağıma ve yaptıramadan bebişle karşılaştık işte. şimdi ne yapacağımı bilemiyorum . belki bir randevu alıp dişçiye gitmeliyim.

11 Mayıs 2009 Pazartesi

bi soru sorsam

önce bir soru sorayım : bebek karyolasının parmaklığı inip -çıkabilen bir model mi olmalı? bebeğ kucaklayıp alırken-yatırırken indirmek suretiyle belimizi zorlamazmışız dediler ama güvenemedim.yardım eder misiniz.

babamız iş için yine 5 gün şehir dışında bir hafta önce de yoktu normalde olsa bişey demezdim ama hamile iken zoruma gitti bu seyahatler ama adamcağızın elinde değil görev icabı gidiyor dahası haziranda da varmış ki ben o zaman koca bir göbekli olcam sanırım annem yanıma gelir yalnız kalamam.
dün değişik bişey oldu ,evde yemek yapcaktım tam pilav için şehriye kavruluyo baktım tüp bitti.bizim evlendiğimizden bu yana 2 ya da 3. tüpümüz bu.öyle çok sık bitmez ama neyse telefon ettik getirdiler. veee bir de kolye hediye ettiler anneler günü için. bak dedim oğluşum bana tüp bahanesi yolu ile taaa oralardan hediye yolladı , nitekim bence tesadüf ötesi bişey çünkü ne ben öyle sık sık yemek yaparım ne de pazarları evde oluruz düne özgü bir haldi bu ,hediye içinmiş diye geçirdim içimden
tv izlemek için kanepede uzanmıştım kumanda da göbeğimdeydi kıpırdanmaya başladı kumanda bebişin hareketleri artık dış dünyadan farkediliyor babası da uzun uzun göbeğime bakmak suretiyle bir kerecik de olsa yakaladı "tekme"sini...
hayat akıyor
az kaldı
bazen korkuyorum ama bazen
genelde anı yaşıyorum
ileriye düşünmeden

8 Mayıs 2009 Cuma

bu aralar bloga rahat erişemiyorum ; umarım geçici bir sorundur . şurda kendimize ait minicik bir alanımız var onu da kaybetmeyelim . sebla ve asortik abla ; meraklanmayın ben iyiyim sadece bloga erişemediğimden yazamadım.
görüşmeyeli durgun ve yorgun olmaya devam ediyorum , yiyemiyorum yani bebeğe yarayacak şeyleri yemediğimi düşünüyorum , ama napıyım midem iyi değil.hazırlıklara gelince hallolur heralde , takmıyorum artık daha bi rahatım bu konuda çünkü aslında onları takmaya takatim kalmıyor ki. vitaminler de laf.içsem de aynı içmesem de.
hayatımda başka bişey yok.eskiden olsa bu vakitler ufaktan tatil planı yapardık bu yıl iznim yok doğuma kadar.
farkındaysanız bebiş bebiş diyorum bir ismi yok henüz. iş kendi çocuğuna gelince ne zormuş.hiç bi ismi beğenemiyorum .

1 mayısta çalışmıyor oluşumu fırsat bilip geçen haftasonu 3günlüğüne ankaraya gittik , çabuk yorulduğum için çarşıya fazla çıkamadım çünkü arkadaşlarımı görmem daha öncelikliydi bu üç günde.Ve görüştük .arkadaşlarımı zaten çok severim ve görüşmek isterim de görüşmek bu sefer daha bi önemliydi çünkü biri sekiz aylık kız annesi ,diğeri ikibuçuk yaşında erkek üçüncüsü ise beni takip ediyor bir iki ay geriden ; hamile ... yani malum konularda konuşabildik ki çok faydalı oldu diyebilirim , çünkü korkumu biraz yendim.çok iyi tanıdığım bildiğim iki arkadaşımın benimle aynı yolu yürümüş ve kayda değer yol kat etmiş olmaları bana da cesaret verdi.üçüncüsü ise bu konuda cesareti benden aldı diyebilirim.

ayrıca eşim de gitti benimle evlerine ve eşleri ile tanıştı.sonuçta beyler hanımlarına yardım ediyorsa evin düzeni ile beraber herkesin hayatının nasıl kolaylaştığına da şahit oldu.bir arkadaşımın evi düzenliydi ,diğerinin ki o kadar değil,üçüncüsü karmakarışık. sebebi de basit.baba faktörü. eşim yardım edecekmiş gibi görünüyor ama iş başa düşünce anlayacağız esas.biz buralarda fazla ev gezmesine gitmiyoruz. zaten gidip gelecek kimsemiz de yok.

güzel bahar havaları, eskiden olsa ben şiir yazardım .eskiden....