30 Mayıs 2012 Çarşamba

ahhh küçücük gemi sulara attın şimdi kendini delisin

oğluma uyuması içn şarkı söylerken bunu da söylemişimdir çok şarkı var çünkü söylediğim
ama bi gün onu bu şarkıyı kendi kendine söylerken buldum :) çok yakışmıştı o küçücük ağzına bu şarkı . tekrar söyletmek çok zor oldu daha sonra ama onu da bi kaç kez başardım .bayılıyoruuum .
bayıldığım bi başka şey de onunla uyumak ve uyanmak
onu kendi yatağında yatrımak için bir çaba harcamadım bu zamana kadar geçenlerde bir hafta annemlerde kaldı biz yokken gık demedi isteyince yatıyor tek başına yatakta.
benimle uyuması oğlumdan çok benim tercihim zaten ben istiyorum onunla uyumak
bebeklikten bu yana merdiven basamaklarını hep kendisi çıktı oğlum ; daha doğduğu gün mememi güzelce alıp emdi sonra katı gıdaya kendi kendine alıştı anne sütünü bırakmamız da kendiliğinden oldu bir yaşına gelmeden yürümeye iki yaşına gelmeden konuşmaya başladı .Cümleler de çok düzgün "bence çok haklısın annecim"  gibi bir cümleyi kuruyor çok rahat.Yani ben ona bir şey öğretmek için mesai harcadığımı hiç hatırlamıyorum ve şimdi zurnanın zırt dediği çiş olayındayız olmuyor olmuyor bunu öğretmek için mesai lazım ve o da bende yok. Enerji lazım o da bakımını üslenen babannede yok 70inden sonra kalk ortalıktan kaka çiş temizle diyemiycem kadına ... afalladım kaldım bilmiyorum ne halt edicem. İzin almak mı lazım en fazla 1 hafta alabiliyorum o da yetmez gibi ama biraz daha olmazsa alacam bir hafta izin kalanını da artık babaanne devam edecek bazen uzun sürermiş tabii 1 hafta diye bişey yok ki .

evimizi toplu ko.nut dan almıştık ödedik bitti. onu öderken bir yandan da ekonomi yapmaktaydık çünkü para birikiyor gidiyor ev oluyordu .şimdi para harcanıp bitiyor bi işe yaradığı yok. bir ev daha almaya kalksak dedim de bu arada geçenlerde han.de yen.er ile bir roportaj izlemiştim 3senede bir taşınıyormuş evin enerjisi bana o kadar gidiyor dedi . baktım haklı yani ben de elimde olsa şimdi evi değiştirmek isterdim . erkek kardeşim değiştirdi mesela 5 sene dolmadan . evine gittim geçenlerde yenisine bir iki halı perde de değişince çok hoş olmuş . ben de yapmak istiyorum yaaa halılar perdeler yenilense ev yenilense temizlense....
ama bazı konularda demiycem her konuda olduğu gibi bu konuda da benimle ayRı fikirde olan bir adamla evliyim. ne yapalım boya badana yapsak kardır. belki bir onsene içinde boyarız oğlumun çizdiği // çizeceği duvarları komple işini bitirmesini bekliyoruz çünkü

Hiç yorum yok: