11 Eylül 2012 Salı

hay aksi.

beni okuyan da yok pek , anlıyorum sıkıcı bir blogcu oldum ama ben yazmak en azından arada bir burada kendimle konuşmak istiyorum.

oğlum pazar günü 36 ayını bitirdi. yaş mevzusunda uzlaşamıyorum üç yaş mı  dört yaş mı diye ben en iyisi aylarla ifade edeyim nasıl olsa okul yaşını da bu yöntem  ile belirliyorlar.

konuşurken "hay aksi" ifadesini yerli yerinde kullanmakta olan bu 36 aylık kuzucuk ayrıca sabahları beni işe göndermemekte ısrar ettiği gibi her akşam da babasından masal dinlemektedir. Elimizde olan bütün kitapların okunması işini de üstlenen baba , hızlı bitsin diye bazı sayfaları atlamakta ise de o hepsini ezberlemiş ve geri döndürüp atladığı sayfayı okutmaktaymış.

tatili eylülde yaşamanın güzelliğini kuzucuk okula gidince göremeyeceğimiz için bu seneden başlayarak gidebildiği yere kadar eylülde de kısa bir kaçamak yapmak kararını umarım uygulayabiliriz. yıllar önce kız arkadaşlarımla yirmidört eylülde başlayan bir alanya tatili yapmıştım ordan biliyorum tadından yenmez içinden çıkılmaz güzellikte bir deniz oluyor

ben temizlikçi almıyorum eve , o nedenle haftasonu tv izlemiyorum iş yapıp yatıyorum yemek var bi de tabii çamaşır ütü biraz da oğlımla vakit geçirme derken mehmet erdem kim o şarkı ne öyle bile demedim düne kadar ancak iki haftadır cumartesileri salça yapıyoruz kayınvalidemle bu sebeple pazar günü iş yapacak dermanım olmadığından tv seyrettim güzel şarkılar var piyasada.

hafta içi ise işten çıkınca biraz onur la oynayıp uyuyorum yine inanın hiç tv seyretmiyorum haberlerden haberim ya hiç olmuyor ya da geç. İyi ki de öyle yani haberim olsa daha bir bunalım olacağım sanırım
ama dayanılmaz çekilmez bir durum bu ne yapsak nasıl etsek bilemedim .kendimi silah ticareti yapan bir şirketin kapısına zincirleyeceğim ( ben diplomalı çevre mühendisiyim çevreci eylemlerde zincirleme çok kullanılır ordan gelme bir fikir )

arkadaşım amerikadan geliyor tatile sordu ne istersin dedim varsa bir tatlı huzur getir . . .

2 yorum:

Asortik Krep dedi ki...

Ben okuyorum ya şeker :)

sessiz balik dedi ki...

ondan şüphem yok zaten...

canım asortikim:)seni seviyorum

en çok da ana -oğul o muhabbetlerinize özeniyorum hayatımdaki en değerli varlık oğlum umarım biz de gelecekte siz gibi yakın oluruz