31 Mayıs 2012 Perşembe

mazeretim var asabiyim ben

en hassas günlerimde bir de sen yok yere bu konuşmaları yapıp nasıl da canımı // canımızı sıktın... gerçi varlığın yeter ama bir de üstüne tuz biber ektiğinin eminim farkında değilsin. sana o kadar uzağız çünkü. empati yapıp kendini bizim yerimize koymanı beklemem aptallık mı olur acaba . ama bu seviyede bir insan olarak bazı şeyleri konuşmadan evvel  u kadarını bilmen gerkirdi bence doğum kontrol yöntemlerinde bile yüzde 100’lük bir koruma oranı yoktur. Bir şekilde istenmeyen gebelik sahibi olan kadın ne yapacak o zaman? Ona zorla doğurman gerekir demek insan haklarına aykırıdır.
senden bir kez daha şiddetle nefret ettim,
onlara askerlik yan gelip yatma yeri değildir dedin
ona ananı da al git dedin
bana "katil"

30 Mayıs 2012 Çarşamba

ahhh küçücük gemi sulara attın şimdi kendini delisin

oğluma uyuması içn şarkı söylerken bunu da söylemişimdir çok şarkı var çünkü söylediğim
ama bi gün onu bu şarkıyı kendi kendine söylerken buldum :) çok yakışmıştı o küçücük ağzına bu şarkı . tekrar söyletmek çok zor oldu daha sonra ama onu da bi kaç kez başardım .bayılıyoruuum .
bayıldığım bi başka şey de onunla uyumak ve uyanmak
onu kendi yatağında yatrımak için bir çaba harcamadım bu zamana kadar geçenlerde bir hafta annemlerde kaldı biz yokken gık demedi isteyince yatıyor tek başına yatakta.
benimle uyuması oğlumdan çok benim tercihim zaten ben istiyorum onunla uyumak
bebeklikten bu yana merdiven basamaklarını hep kendisi çıktı oğlum ; daha doğduğu gün mememi güzelce alıp emdi sonra katı gıdaya kendi kendine alıştı anne sütünü bırakmamız da kendiliğinden oldu bir yaşına gelmeden yürümeye iki yaşına gelmeden konuşmaya başladı .Cümleler de çok düzgün "bence çok haklısın annecim"  gibi bir cümleyi kuruyor çok rahat.Yani ben ona bir şey öğretmek için mesai harcadığımı hiç hatırlamıyorum ve şimdi zurnanın zırt dediği çiş olayındayız olmuyor olmuyor bunu öğretmek için mesai lazım ve o da bende yok. Enerji lazım o da bakımını üslenen babannede yok 70inden sonra kalk ortalıktan kaka çiş temizle diyemiycem kadına ... afalladım kaldım bilmiyorum ne halt edicem. İzin almak mı lazım en fazla 1 hafta alabiliyorum o da yetmez gibi ama biraz daha olmazsa alacam bir hafta izin kalanını da artık babaanne devam edecek bazen uzun sürermiş tabii 1 hafta diye bişey yok ki .

evimizi toplu ko.nut dan almıştık ödedik bitti. onu öderken bir yandan da ekonomi yapmaktaydık çünkü para birikiyor gidiyor ev oluyordu .şimdi para harcanıp bitiyor bi işe yaradığı yok. bir ev daha almaya kalksak dedim de bu arada geçenlerde han.de yen.er ile bir roportaj izlemiştim 3senede bir taşınıyormuş evin enerjisi bana o kadar gidiyor dedi . baktım haklı yani ben de elimde olsa şimdi evi değiştirmek isterdim . erkek kardeşim değiştirdi mesela 5 sene dolmadan . evine gittim geçenlerde yenisine bir iki halı perde de değişince çok hoş olmuş . ben de yapmak istiyorum yaaa halılar perdeler yenilense ev yenilense temizlense....
ama bazı konularda demiycem her konuda olduğu gibi bu konuda da benimle ayRı fikirde olan bir adamla evliyim. ne yapalım boya badana yapsak kardır. belki bir onsene içinde boyarız oğlumun çizdiği // çizeceği duvarları komple işini bitirmesini bekliyoruz çünkü

24 Mayıs 2012 Perşembe

senlendim ; şenlendim

Özledim


Kapıdan senden önce giren gülüşünü

Elimi tutmadan gözlerinin beni yakalamasını

Yanağımdan öperken sanki sımsıkı kucaklanmışçasına yakınlaşmayı,

Kokunun bana sinmesini

Seslerimiz çarpışarak sohbet etmeyi

Ayrılmak istemeyişimizi

Kaçamak bakışlara gizlenen özlemleri

Özlediğimi söylemeyi

Özlendiğimi öğrenmeyi

SeniVe geldin…

Bir narin gül yaprağı okşar gibiydi sesin

Dinledim, dinlendim

Kahveye kattım sohbetinin tadını demlendim

Keyifsizdim keyiflendim

Senlendim ; şenlendimGözüm yolda

Yine beklerim.

22 Mayıs 2012 Salı

uçan balon

bir rüya gördüm yarım yamalak hatırladıklarımı yazmak istiyorum hayır olsun işallah

kendisinin bugün doğumgünü olan birine rüyamda doğum ginin kutlu olsun dedim
o da hızlıca yerinden kalkıp biyere gideceğim şimdi benim belediye başkanı ile randevum vardı ama oboşa gitmesin sen git otur konuş dedi.ben de elim boş gitmeyim diye çiçekçiden bir başkana karanfil bir de tek karanfil aldım sekreterine.başkanlık binasında tadilat vardı neyse dedim o gelemeyecek ben geldim peki dedi sekreter tam içeriye başkanın yanına girecektim doğum günü çocuğu elinde kocaman iki balonla geldi oraya birini bana almış şaşırdım çok sevindim benim doğum günüm olmuş gibi sevindim demek ki ben ona iyi ki doğdun diyince o da sevinmiş sonra bugün işe gelip illa arayıp kutladım rüya böyle buyurmuştu çünkü ve bekliyorum balonları :)))

10 Mayıs 2012 Perşembe

KIR KALEMİ KES CEZAMI YAŞAMAYI NEYLEYİM

son zamanlarda biraz mutluluk hissetmiştim biraz ışıldamıştım
oldu nihayet yeni bir kaosa sürüklendim
bir hata yaptım ve hamileyim
ama Allah biliyor içimi :(bu kadar kötü hissedeceğimi bilmiyordum çok kötüyüm çok
dün doktora gittim 1 hafta kadar daha düşünebilirmişim
evet düşünüyorum çünkü :  bu hamilelikle oluşan yeni can'ı ; kendimi ve 2,5 yaşındaki oğlum Onur u ; üçümüzü birden bu hayata tutunduracak gücüm artık var mı  bilmiyorum.

günlerim gecelerim karardı ben o karanlıkta uğraştım didindim küçük ışıltılar aradım hayatta onlara tutundum ama şimdi bu ışık çok parlak gözümü alıyor bakamıyorum.


4 Mayıs 2012 Cuma

deniz üstü köpürür ; hey canım rinanay rinarina nay...

evet ; yaşasın tatil yaşasın deniz kum ve güneş...
1 mayıs ile haftasonunu birleştirerek attık kendimizi antalya yollarına güzel bir kaç gün geçirdik çekirdek aile olarak. Oğlum çok büyümüş , aynı otele o 9 aylıkken de gitmiştik şimdi aynı yerlerde resimlerini çektim karşılaştırdım ne şahane bir değişim . Discoda dansetti karşısına da bir genç kızı aldı o dansını görmek için bile değerdi . Hava serin olduğu için Antalya nın nemi ve sıcağından eser yoktu çok keyif aldık .  bütün gün kumlarda oynadı oğlum elektriğini epey atmıştır. Ben de tabii :)
Bu kısa kaçamak sonrası geri geldiğimizde aklımız akdenizde kalmıştı fakat yapacak çok da birşey yoktu bundan sonraki seyahatimiz en erken ramazan bayramında olur herhalde .dayanamayıp cumartesi pazar bir geceliğine kaçmazsak. Kaçalım yaaaa .... Hayat gezince güzel . bence