29 Mart 2013 Cuma

Sabahattin Ali " Kürk Mantolu Madonna " dan alıntılarım

“Niçin bunu anlamaktan bu kadar kaçıyor ve insan dedikleri mahlûku anlaşılması ve hakkında hüküm verilmesi en kolay şeylerden biri zannediyoruz? Niçin ilk defa gördüğümüz bir peynirin evsafı hakkında söz söylemekten kaçındığımız halde ilk rast geldiğimiz insan hakkında son kararımızı verip gönül rahatıyla öteye geçiveriyoruz?”


"İnsanlar birbirlerini tanımanın ne kadar güç olduğunu bildikleri için bu zahmetli işe teşebbüs etmektense, körler gibi rastgele dolaşmayı ve ancak çarpıştıkça birbirlerinin mevcudiyetinden haberdar olmayı tercih ediyorlar."

"Muhakkak ki bütün insanların birer ruhu vardı, ancak birçoğu bunun farkında değildi ve gene farkında olmadan geldikleri yere gidecekti. Bir ruh ancak bir benzerini bulduğu zaman ve bize, bizim aklımıza, hesaplarımıza danışmaya lüzum bile görmeden, meydana çıkıyordu... Biz ancak o zaman sahiden yaşamaya -ruhumuzla yaşamaya- başlıyorduk."

yakınından geçebilsem

" Ama öncelikle kendimle başbaşa kalabilmenin bencil zevkinin peşindeydim.Nitelikli bir insanın kendinden iyi dosta gereksinimi olabilir mi ? Sonra kitaplar.Kıskanç değil midir onlar? Çok insan dostu olan bir gerçek kitap dostu tanıdınız mı ? "  Yalnızlık Gittiğin Yoldan Gelir / Selçuk Altun

22 Mart 2013 Cuma

gel sen

gelsen sen
istesem
beklesem
sensen
değersen
gelsen sen
çağırsam
ağlasam
duyarsan
varsan
olsan sen

8 Mart 2013 Cuma

liste

a.ümit ve a. kulin 'in cep kitaplarından aldığım bir sürü kitabını okudum ama onlar sanki film izlemek;  dizi izlemek gibi geliyor bana .seviyorum da hem de çok ama araya değişik kitaplar eklemeliyim . bir liste ile başlamalıyım belki işe.