28 Aralık 2015 Pazartesi

takvim

takvimler değişmek üzere masamda yeni bir takvim yerini aldı bile ...
ama hayat boş be
içimde o boşluktan da koca bir boşluk var sanki ,bir olay olur ve sen değişirsin
sergül , bloğu

3 Aralık 2015 Perşembe

yaşasın yemek yemek

blog yazmaya başladığımdan bu yana yemek yapma konusunda beceriksizliğimden bahsettiğim pek çok post vardır. bunun yanında yemeği sevmem ama kilo da veremem. yemeği sevmem derken kastettiğim şu ; karnım doysun yeter . özel bir damak zevkim yoktur. yapmayınca haliyle...
fakat sanki şöyle bir durum var ; dışarda yemek yemiyorsak dışarda bişey yapmıyoruz. biz küçük bir yerde yaşıyoruz en büyük sosyal aktivite yemek . fakat ben neyse de eşim hiç sevmez dışarda yemeyi . ya da bir kahve içmek için kafeye oturmayı asla tercih etmez. yaz günleri tatildir ; yakın bölge seyahatleridir derken biraz ev dışında vakit geçirsek de kış gelince iyce ev kuşu oluyoruz.

ben Ankara'da okudum çalıştım ve tabii o günlerde hem gençtim hem bekar hem de Ankara daydım.
tabii ki geziyordum sinema tiyatro konser alışveriş yemek içmek vs etkinliklere katılıyordum
yani eskiden böyle bir dünyam varken şimdi tam tersi bir hayat yaşamak beni zaman zaman bunalıma sokuyor . Eh on yıl olacak evleneli hala mı alışmadın Özlem diyeceksiniz ama evet alışamadım .
fakat memnun değilsen neden değişiklik yapmıyorsun bu hayatında diyen de olabilir . ben ötekileri değiştire değiştire bu hayatı yarattım artık elimden başka bişey gelmiyor. 8 senede 4 iş 4 şehir değiştirdim yani ortalama iki yılda bir birşeyleri bozup yeniden yaptım . Artık enerjim yok yaşım ve medeni durumum da elvermiyor.