19 Şubat 2016 Cuma

yaşasın mandalina

bundan on gün önceydi , bir pazar akşamı masada yemek yerken bana çok da uzak olmayan bir yere limon almak için uzandım ve dan! belimde bir şey koptu sanki.  bi şekilde duruma alışkın olduğumdan ara sıra böyle bel ağrısı çekerim zaten çok önemsemedim gece uyuyup dinlenince sabaha bişeyim kalmaz diye düşündüm. fakat sabah yataktan kalkıp ayaklarımın üstüne basamadım , acıdan kulaklarım zonkladı başım döndü falan. doktora gidelim desem adım atamıyorum ki sedye falan lazım . ben dedim biraz durayım sıcak su torbası krem kas gevşetici falan öğlen artık doktora gidebilecek duruma geldim. mr çekildi. fıtık var ama dedi doktor şimdilik ameliyatlık değil siz buna uygun bir egzersiz falan yaparak durumu bu şekilde stabil tutarsanız sorun olmaz ama daha kötüye gitmesine izin vermeyin dedi.

şimdi ben zaten bi ara diyet yaparak  kilo vermiştim. bunu da iki yıl koruyabildim. iki yılın sonunda da buraya yazmadığım bir süreç yaşayarak sonunda yeme içme düzenimi bozdum ve tekrar kilo aldım .hepsini değil ama .


o doktora gittiğim gün zaten bişey yememiştim. hemen bunu da fırsat bilip yeniden diyete başladım. öğle arasını da yürüyüşe ayırdım. bundan böyle haftaiçi öğle arası yürüyeceğim kırk beş veya elli dakika yürüyebiliyorum .


diyet ve yürüyüşün sonunda belimde bir iyileşme olması umudundayım. ama olmasa bile bu sürece başladığımdan bu yana bir keyifliyim bir keyifliyim sormayın. sonucunu görmek istediğim bir çaba içinde olduğum için vakit hızlıca geçsin yarın olsun yarın olsun ve tekrar tartı günü gelsin diye heyecanlanıyorum. iki kez tartıldım ki ibre aşağı yönlü de çıktı tabii sabah puaça öğle köfte ekmek beslenmiyor olmamın bir karşılığı olmalıydı . yaşasın mandalina !

2 Şubat 2016 Salı

sen sevda mısın yoksa

seviyorum
bu şarkıyı

kitap okumayı
kış güneşinin dolduğu odamda yalnızlığın keyfini çıkardığım bir haftasonunu
yemek yapmasam da kahvaltılarla oğlumdan aferim almayı ( bir de irmik helvası için on verdi bana )
oğlumla yumoş yumoş öpüşüp koklaşarak geçirdiğim zamanları
onun tane tane kitap okuma çabasını
imkanım olsa şu kış bitti bahar geldi havalarında yürüyüş yapmayı
sabah uyandığımda ki genelde saat kurmam kendimiz uyanırız biz ; daha vakit var demeyi.
çukulatayı ( reklam yapacağım kahve dünyası truf)
işyerimde masamda duran menekşe çiçeğimi , arkadaşım gibi o benim
siyah ve gri renklerde kıyafetleri
sabah simit ve çayı
tatil hayali kurmayı