14 Kasım 2017 Salı

hal ve gidişat

yaz derken sonbahar bile bitti , kış günleri daha da çok kış sabahları beni zorluyor. saatler geri alınmadığı için uyanmakta zorlanıyorum , güneş enerjisi ile çalıştığımı söylemiş miydim .


kendi yağımızla kavrulmaya alıştık , uyanıp kahvaltımızı yaptıktan sonra baba işe oğul okula anne yirmi dakika evde oyalanmacadan sonra o da işe şeklinde güne başlıyoruz. Öğlen baba ve oğul eve gelip yemek yiyorlar , akşamdan bişeyler kalmış oluyor kalmadıysa yumurta kırıyor baba.
oğul okuldan üçte çıkıyor altıya kadar etütte , baba beşte geliyor yemek varsa ısıtıyor yoksa  pilav yapıyor bize :) anne koşarak akşam eve geliyor ve sofra. haftasonundan yemek varsa sofradan sonra serbest , yemek yoksa mutfakta pişerken o içerde meyve yiyor :)
oluyormuş valla etli dolma ile etli kurufasulye yaptım kıymalı karnabaharım favorilere girdi , şehriye çorbasının lezzetine ben bile şaşırdım ama yapmaya yapmaya korkuyormuşum , artık yemek yapmaktan korkmuyorum .işsiz kalırsam anne yemekleri yapan bir lokanta açarım öğle yemeklerinde şimdi bankadan çıkıp gidiyoruz biyer var orası gibi :)


fakat bu işsiz kalma konusu ciddi , çalışma hayatı beni bunaltmaya başladı , sevemedim baştan beri zaten ama nisan 2017 itibariyle yaşanan bazı süreçler nedeni ile artık bırakmayı düşünür hale geldim.
bunu bir evliliğe benzetirsek yatakları ayırdık boşanma davası açmaya ikimiz de cesaret edemedik şeklinde özetlenebilir , bir gün o da olacak...

Hiç yorum yok: